BLOG

Přijďte si vzpomenout na významného brněnského rodáka, Hvězdárna a planetárium Brno pořádá křest uličky nesoucí jeho jméno! V úterý 27. srpna 2019 od 12:30. Sraz je v uličce kolmé na ulici Pekařskou, poblíž rodného domu Kurta Gödela, na rohu lékárny "Na Pekařské". Uličkou od zastávky tramvaje č. 5 nebo 6 chodíte směrem k parku Studánka. Brněnští...

V roce 2020 oslaví táborská hvězdárna 80 let od otevření pro veřejnost. K této příležitosti chceme zmapovat historii astronomických aktivit v Táboře.

Celodenní seminář seminář ke 151. výročí narození Františka Nušla se konal 24. 11. 2018 - od 10 do 17 hodin v muzeu Jindřichohradecka (klášter minoritů Jindřichův Hradec).

Při přípravě semináře na paměť Fr.Nušla jsme si nedaleko Jindřichova Hradce nemohli nevzpomenout na Ladislava Schmieda, který nás opustil před 6 lety. Navštívili jsme jeho hrob, ale také jsme nahlédli do jeho bývalé zahrady, kde stále stojí jeho pozorovací domeček.

Hvězdárna a planetárium České Budějovice s pobočkou na Kleti se v oblasti astronomie a příbuzných přírodních věd věnuje prezentaci poznatků pro širokou veřejnost, mimoškolní douce navazující na učivo všech stupňů škol, práci s dětmi a mládeží s hlubším zájmem o tuto oblast, spolupráci s amatérskými astronomy, internetovým magazínům...